Influencer Marketing

Ratel Ajans

Profesyonel Influencer Marketing

Sizin için;

  • markanızı en iyi şekilde temsil edecek ınfluencerlar tespiti
  • ürünlerinizin akılda kalıcılığını arttırmak için stratejiler geliştirme
  • alışılagelmişin dışında düşünerek markanızın bilinirliğini arttırma

gibi süreçler ile markanıza doğrudan etki için çalışma yapmaktan memnuniyet duyarız.

Influencer Marketing Nedir ?

Bir nevi ağızdan ağıza pazarlama modelidir. Internette güvendiğimiz ve takip ettiğimiz hesaplardan markanız hakkında bilgi paylaşılması halinde, potansiyel müşterinin markanıza bakış açısı olumlu yönde değişecektir. Birçok sosyal medya kullanıcısı, reklamlardan daha çok, deneyimlerin anlatıldığı markalı mesajları daha çok önemsiyor. Ratel Ajans olarak, markanızın hedefleri doğrultusunda, size en iyi geri dönüşleri sağlayacak influencer’lar yada micro-influencer ‘lar ile iş birliği yaparak sizi daha geniş kitlelere ulaştırıyoruz.

Influencer Marketing'de Nasıl Başarılı Olunur ?

Influencer marketing’de hedef kitle üzerinde güven sağlamadan başarılı olmak mümkün değildir. Doğal güven edinilmeden marka bağlılığı geliştirilemez. Güven kazanamayan markalar seçkin ürün üretmelerine rağmen satış rakamlarında başarıyı yakalayamazlar.

Markanızın bulunduğu piyasada kendini lider olarak kabul ettirebilmesi için müşterilerinize doğal güven vermesi gerekir. Bu güveni kazanmak için doğru kitlelere doğru metotlarla ulaşmak gerekir. Herkes tarafından kullanılan bir marka yüzü, markaya olumlu etki yerine negatif bir puan kazanmaktadır. Zamanı dolmuş ve yıpranmış influencerlar ile yeni kampanyalar başlatmak sadece kampanya bütçesini boşa harcamak yolunda bir adım olacaktır.

Neler Yapıyoruz?

  • Influencer’ların her zaman reklam kampanyalarınız için ünlü kimseler olmasına gerek yok; sıradan insanlar hatta hayvanlar veya komik ya da anonim hesaplar, bile kullanılabilir. Önemli olan influencer’ların kampanya ve hedef kitle ile uyum içerisinde olmalarıdır. Kampanya performansını doğrudan etkileyen şey bu hesapların sizin markanız ile ne kadar ilişkili olmasıdır.
  • Rekabetçi olmayan kuruluşlarla, onların sosyal medya kitlesinden yararlanarak, yeni müşterilere ulaşabilmek ve hedefleyebilmek adına iş birliğine gidebiliyoruz.
  • Influencer’lara, ürünler veya hizmetleri objektif değerlendirmelerini elde etmek adına, onlara özgürlük alanı tanıyarak marka özgünlüğünü ve müşterilerinin güvenini kazanıyoruz.
  • Influencer kampanyaları her zaman ürün veya marka odaklı olmak zorunda değil. Alışılagelmişin dışında düşünerek ve işletmenin reklamını yapacak farklı yollar ararız.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

[contact-form-7 id=”4″]